fbpx

Aloes

Zacznijmy od tego że aloes to roślina, która w zasadzie nie ma konkurencji pod względem wszechstronności zastosowań i skuteczności działania.

Aloes pod każdą postacią jest bardzo ceniony jako lek i doskonały kosmetyk. Zarówno jego miąższ, jak i sok świeży lub stężały ale i także żel, czyli miąższ po wypłukaniu z niego soku ma zastosowanie w medycynie i kosmetyce. Aloes zawiera bogatą kompozycją związków i substancji, które uzupełniają i wzmacniają swoje działanie. Znajdziemy w nim wszystkie witaminy rozpuszczalne w wodzie, liczne minerały, enzymy, kwasy organiczne, olejki lotne. Niesamowitym jest, że w liściach aloesu znajduje się 18 z 22 aminokwasów występujących w ludzkim organizmie, a wśród nich jest 7 z 8 aminokwasów egzogennych, których organizm nie może wytworzyć, a które są konieczne do prawidłowej produkcji białka. I wreszcie, są w nich także związki o właściwościach biostymulujących i przede wszystkim pobudzających układ immunologiczny.

Aloes ze względu na swoje właściwości głęboko i bardzo szybko wnika w tkanki – wchłania się nawet 4 razy szybciej niż woda – ponadto zapewnie przez długi czas prawidłowe utrzymanie nawodnienia w skórze. Oczyszcza, regeneruje naskórek i poprawia miejscowe krążenie krwi. Zaletą kosmetyków aloesowych jest posiadanie przez nich naturalnych filtrów, które chronią przed promieniowaniem UV. Aloes aktywizuje fibroplasty czyli komórki tkanki łącznej, które odpowiedzialne są za gojenie skóry i błon śluzowych. Jego działanie antyseptyczne łagodzi ból, swędzenie i obrzęk.

Kolejnym wartym uwagi zastosowaniem aloesu jest jego wpływ na włosy i cebulki włosowe. Przyśpiesza krążenie krwi w drobnych naczyniach, znajdujących się w skórze i jednocześnie dostarcza bogatą gamę witamin i minerałów.

Podsumowując aloes przez swoje właściwości uznany jest za najbardziej kompleksową i wszechstronną roślinę, którą możemy używać tak naprawdę na wszelkie “problemy” skórne i nie tylko.

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit. Sequi, neque incidunt nihil harum tenetur fugit.