1. IPL – charakterystyka

IPL (ang. Intense Pulse Light) to impulsywne źródło światła. Laser IPL wytwarza wiązkę promieni świetlnych, które mają różną długość i są rozproszone. Dzięki temu, promienie docierają do różnych warstw skóry i działają kompleksowo. Jednocześnie aktywizują produkcję kolagenu i niszczą włoski, wygładzają zmarszczki, wybielają zaczerwienienia. Laserem IPL przeprowadzany jest zabieg laserowego zamykania naczynek.

Zabiegi IPL to cała gama różnorodnych czynności. Znajdziemy wśród nich fotoodmładzanie, redukcję przebarwień, usuwanie naczynek na twarzy, rumienia, likwidację trądziku i rozstępów oraz nadmiernego owłosienia. Inne wskazania do wykonania zabiegu to piegi, rozszerzone pory i posłoneczne zmiany pigmentowe.

Laserowe usuwanie naczynek i inne zabiegi IPL przeprowadzane są w specjalistycznych gabinetach kosmetycznych i salonach spa. Kobiety zgłaszające się na zabiegi IPL powinny mieć ukończone 25 lat. Przeciwwskazaniem bezwzględnym do wykonania zabiegu IPL jest epilepsja. W trakcie działania lasera IPL specjalna lampa wytwarza promieniowanie w całym zakresie światła widzialnego i części światła obejmującego podczerwień. Długość światła reguluje się pryzmatami nasuwanymi na końcówkę aparatu.